გაკვეთილის თემა
|
მაღაზიობანას თამაში
|
სწავლების საფეხური
|
მე-6 კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
4- მოსწავლე
|
დრო/ხანგრძლივობა
|
45- წუთი
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
ინტერაქცია მაღაზიებთან
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/ აქტუალობა
|
ინტერაქცია მაღაზიებზე, ახალი ლექსიკის ათვისება,
კითხვა, წაკითხულის გაგება..
|
კავშირი საგნებთან
|
მათემატიკასთან
|
ე. ს. გ. მისაღწევი შედეგები
|
ქ.მ.VI.2.
მოსწავლეს
შეუძლია
ზეპირი
განცხადებების,
მრავალსაფეხუ
რიანი
ინსტრუქციები
ს,
შეტყობინებების, მარშრუტის
გაგება.
ქ.მ.VI.9. მოსწავლეს
შეუძლია
ილუსტრირებული
შემეცნებითი
ხასიათის ტექსტების
წაკითხვა და გაგება.ქ.მ.VI.18. მოსწავლეს შეუძლია გამოავლინოს შემოქმედებითი დამოკიდებულება.
ქ. მ. VI. 23. მოსწავლეს შეუძლია გაბმულად საუბარი.
ქ. მ. VI. 28. მოსწავლეს შეუძლია სასწავლო პროცესში
აქტიურად ჩაბმა.
|
წინარე ცოდნა
|
მოსწავლეებმა იციან თუ რა არის მაღაზია
მაგალიტად რა იყიდებს წიგნების მაღაზიაში, სათამაშოების ....
|
სასწავლო მასალა ტექნიკური რესურსები
|
ცარცი, წიგნი, რვეული, თაბახის ფურცელი, კალამი...
|
გაკვეთილის მსვლელობა საკლასო მენეჯმენტი
|
პირველი გაკვეთილი
ვიწყებ ასე დაფაზე დავხატავ ან ჩამოვკიდავ რომელიღაცა
მაღაზიის სურათს, მაგალითად წიგნების და ვეკითხები;
ამ მაღაზიაში რა იყიდება? ბავშვები პასუხობენ წიგნი, რვეული, კალამი,და
ასე შემდეგ. თუ რომელიმე მოსწავლე ვერ პასუხობს,
ამ შემთხვევაში დაფაზე ჩამოვკიდავთ დანარჩენ სურატებს მაგ;
აფტიაქის სურათს, და ვეკიტხებით რა იყიდება აქ. შემდეგ ვახატინებ სახატავ
რვეულებში თაროებს და ამ თაროზე სათამაშოებს; ბურტს თჯინას დავეკითხები ეს ყველეფერი
სად იყიდება ბავშვები პასუხობენ სათამაშოების
მაღაზიაში, ახლა წიგნებს ვახატინებთ და ვეკიტხებით წიგნები სად იყიდება და მისთ
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
A)
B)
C) D)
|
Wednesday, June 29, 2016
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment